Chcesz więcej?

Życie od poniedziałku do piątku. Byle do weekendu, a w weekend słodkie lenistwo, leżenie tyłkiem do góry. Stagnacja. Przeglądanie socia...


Życie od poniedziałku do piątku. Byle do weekendu, a w weekend słodkie lenistwo, leżenie tyłkiem do góry. Stagnacja. Przeglądanie social media innych ludzi i ukłucie zazdrości, że my tak nie żyjemy. Znacie to ? Ja też. Aż za dobrze.


Ostatnio dużo myślę, nad swoim życie. Bo czas sprzyja i rok pełen decyzji, które należy podjąć. Dostrzegam w sobie jak i w większości otaczających mnie ludzi, że godzimy się na przeciętność. Na przeciętną pracę, na przeciętne mieszkanie, przeciętne kosmetyki i przeciętne życie. Tylko, co jeśli nie chcemy tak żyć?

Nie chcę tutaj od razu rzucać się na twierdzenia, że mamy mieć mieszkania jak Wersal i życie niczym królowa Bona, a na koncie grube miliony, ale może warto czasem pokusić się o coś więcej.
Może warto stawiać małe kroki do przodu. Być kimś lepszym, rozwijać się, dokształcać. Szukać małych radości, coraz lepszych rozwiązań.

Mówi się, że marzenia się nie spełniają, tylko trzeba je spełniać. Coś w tym jest. Więc jeśli marzysz o pięknym białym wnętrzu, prosto z Instagrama, czemu nie przejrzysz ofert marketów budowlanych i nie kupisz sobie 5 litrów szczęścia? Malowanie to nie taka znów trudna sztuka. Może nie zmienisz wnętrza z  dnia na dzień, ale za dwa miesiące będziesz mieszkać tak jak marzyłaś. Chcesz wyjechać na koniec świata? Ile już odłożyłaś? Może zacznij dziś, to 5 złotych w Twoim portfelu, to nie taki marny grosz. Potrzeba tylko czasu i chęci.


I tak jest ze wszystkim. Z wymarzoną podróżą, z pracą, z dbaniem o siebie, żywieniem, ćwiczeniami. Marzymy o tym wszystkim i wszystko odkładamy na jutro, na kiedyś… Ludziom się wydaje, że jak nie mogą mieć wszystkiego czego chcą od razu, to nie będą mieli tego nigdy. Bo się nie uda, a tak naprawdę nigdy nawet nie próbujemy. Lepiej żyje się zazdrością i mrzonkami, zamiast zakasać rękawy i robić cokolwiek, co przybliży nas do celu.

Też tak mam, też taka jestem. Trochę leniwa, narwana i chcę mieć wszystko natychmiast. Ale na tym polega życie, żeby uczyć się na błędach i kiedyś zacząć postępować inaczej.


Więc jak? Działamy?

Zobacz również:

0 komentarze